Volám sa Lucia a mojou prácou a zároveň najväčšou záľubou je kreatívne pečenie.

Baví ma vymýšľať a spájať nové chute a keďže som typ, ktorý si veci rád komplikuje, rozhodla som sa celú moju výrobu orientovať tak, aby bola v súlade s potravinovými intoleranciami nakoľko som názoru, že dobrý koláčik si zaslúži naozaj každý .

Pekne po poriadku…

V problematike potravinových intolerancií a zdravej výživy som sa začala orientovať v roku 2014, kedy sme si otvorili rodinnú predajňu so zdravou výživou v Nových Zámkoch. Mala som tú česť spoznať množstvo milých zákazníkov, ktorých trápili rôzne zdravotné problémy kvôli ktorým museli zmeniť svoje stravovacie návyky.

Priznám sa, že často po ochutnaní produktov určených pre tieto osoby mi ich bolo ľúto nakoľko výber bol veľmi obmedzený a chute neboli „to pravé“.

V roku 2015 som sa zúčastnila workshopu prípravy RAW dezertov a páčilo sa mi to natoľko, že som začala sama skúšať a ochutnávky som rozdávala v okolí. Nakoľko som mala dobré ohlasy a v našom meste o RAW tortách ľudia nevedeli, začala som šíriť povedomie o tejto oblasti. Tortičky a koláčiky boli nepečené, rôznorodé a chutné.

V roku 2018 som sa rozhodla otvoriť si vlastnú výrobňu s RAW tortami a koláčikmi a nakoľko nebolo možné vykonávať dve práce naplno, obchodík som prenechala do dobrých rúk a išla som svojou sladkou cestou .

Príprave výlučne RAW sladkostí som sa venovala do roku 2023.

Súčasnosť…

Už v roku 2022 som si začala uvedomovať že moja nepečená výroba mi zrazu nestačí. Chcela som tvoriť a ponúknuť viac.

A tak som sa na jar 2023 rozhodla pre rozšírenie ponuky o pečené torty a koláčiky a svojmu rozhodnutiu sa veľmi teším. Otvorili sa mi nové možnosti pre realizáciu a ja sa denne snažím hľadať, skúšať, vymýšľať a vylaďovať moje sladkosti, tak aby som vám poskytla chuťový zážitok.

V mojej aktuálnej ponuke nájdete okrem RAW, aj širokú škálu zaujímavých originálnych produktov ako: vegan makrónky (bez obsahu vajec), bezlepkovo – bezmliečne veterníky a eclairs, vegan francúzske dezerty, šamrole s kokosovým krémom, rolády, tartaletky, pečené torty i rôzne druhy cheesecake-s.

Je len na vás čo si vyberiete .